جزئیات خبر

شرکت معماری OMA از توسعه مسکونی Perigon در ساحل میامی، ایالات متحده پرده برداری کرده است


 

OMA به تازگی The Perigon، یک برج مسکونی جدید در ساحل میامی، ایالات متحده را معرفی کرده است. این پروژه که در محله پر جنب و جوش Mid Beach واقع شده است، با همکاری Mast Capital و Starwood Capital Group است. Perigon تجربه ی زندگی رو به آبی را ارائه می‌کند که با مجموعه‌ای از برج‌ها که به صورت استراتژیک چرخانده شده‌اند تا دید به سمت اقیانوس اطلس را به حداکثر برسانند، مشخص می‌شود.

این برج مسکونی 17 طبقه، 13 فوت بالاتر از خط سیل قرار دارد، به طوری که فضای زیرین به صورت باز قرار دارد و فضای فوقانی در ساختاری یکپارچه ادغام می شود. این طرح، اشکال ارگانیک و متعامد را در کنار هم قرار می دهد و تضاد ظریفی را به توده معماری اضافه می کند. Perigon با هدف هماهنگی با زیبایی طبیعی ساحل میامی، شهر و اقیانوس را به هم متصل می کند. این طرح از طریق کنده‌کاری پایه برج‌ها، یک ورودی چشمگیر رو به ساحل ایجاد کرد که هم از یک طرف به افق شهر و هم از طرف دیگر به اقیانوس می‌توان دید داشت.

 

 

به رهبری شریک OMA، جیسون لانگ، OMA برج ها را طوری طراحی کرده است که چرخش داشته باشند و مناظر را از همسایگان به سمت اقیانوس اطلس و خلیج بیسکاین هدایت کنند. به طور معمول، ساختمان‌های مسکونی در ساحل میامی به‌ صورت توده‌ای روی زمین ایستاده‌اند و پشت به عابران پیاده و رانندگان در خیابان کالینز هستند. به گفته OMA، این موضوع منجر به به وجود آمدن  "دیوارهای شهری" می شود که مناظر و دسترسی به اقیانوس را برای بقیه شهر مسدود می کند. با ارتفاع 13 فوتی این ساختمان از خط سیل، هدف، طراحی ایجاد یک سایت متخلخل است که شهر را به اقیانوس دعوت می کند.

این سایت که توسط مسیرهای هندسی تعریف شده است، دارای گردشی "بافته مانند" است که فضای سبز ایجاد می کند. این طرح دارای باغ های آرام و آب های آرام است. علاوه بر امکانات معمول، واحدها شامل پنجره‌ها و تراس‌های کف تا سقف است که زندگی در ساختمان بلند مرتبه و صمیمیت و نزدیکی را ترکیب می کند.

 

 

با تکمیل تخریب و ساخت و ساز در حال انجام، پروژه The Perigon اکنون در حال انجام است. در واقع، پس از تکمیل، یک رستوران در کنار اقیانوس، یک بار مشروبات الکلی، و یک بار صبحانه ارائه خواهد شد. علاوه بر این، طراحی، شامل یک سالن و تراس برای رویدادهای خصوصی، یک استخر شنا، یک باشگاه ساحلی و یک عرشه کاملاً پوشیده شده با گل و گیاه  با کابانا برای لذت بردن از اقیانوس است.

 

 

در طراحی معماری معاصر، پروژه‌های مسکونی به‌عنوان بوم‌هایی برای تجسم مجدد زندگی شهری و شکل دادن به افق‌های نمادین شهر عمل می‌کنند. در اخبار مشابه دیگر، دفتر معماری ODA مستقر در نیویورک به تازگی طرح خود را برای Lorimer House و Copper Lofts، توسعه ای متشکل از دو ساختمان مسکونی واقع در شهر نیویورک، رونمایی کرده است. به طور مشابه، گروه معماری Foster  و شرکا به ​​تازگی ساخت و ساز "The Edge" ، پروژه افتتاحیه خود در اروگوئه را آغاز کرده است. سرانجام، Taller Frida Escobedo از یک پروژه مسکونی جدید رونمایی کرده است که در بروکلین، نیویورک شکل می گیرد و هدف آن تبدیل شدن به یک افزودنی هم بافتی به محله است.

 

 

 


 

منابع:

www.archdaily.com