جزئیات خبر

استودیو CRAB طراحی پروژه مرکز فرهنگی BRIJ در دهلی نو، هند را رونمایی می کند


 

استودیوی CRAB سر پیتر کوک (Sir Peter Cook) و گاوین روباتام (Gavin Robotham)، از طرح یک مرکز فرهنگی جدید که قرار است در دهلی نو، هند ساخته شود، رونمایی کرده است. BRIJ، که در محل معدن کوارتزیت سابق واقع شده است، امکاناتی برای هنرهای تجسمی، نمایشی، ادبی، آشپزی و همچنین یک آکادمی هنرهای جدید ارائه می دهد. این طرح با هدف ارتقای تعامل بین هنرمندان و مخاطبان از طریق یک محیط فراگیر، توسط استودیو CRAB، که اکنون توسط ((Gavin Robotham گاوین روباتام رهبری می‌شود، و ((CP Kukreja Architects معماران سی پی کوک رجا (CPKA) به عنوان معمار اجرایی آن است، طراحی شده است. 

 

 

امید است که با اتمام این پروژه، کمبود فضاهای فرهنگی در مقیاس بزرگ در دهلی برطرف و به مشارکت همه نوع بازدیدکننده، صرف نظر از تجربه قبلی آنها در هنر کمک شود . برای مدیریت این موضوع، CRAB شش «رگ» منحنی را در نظر گرفته است که بر فراز شبکه وافل معلق هستند، و یادآور باغ‌های تاریخی چارباغ هند است. شبکه توپوگرافی سایت، لایه‌های گردش را سازماندهی می‌کند و مسیرهای سرپناهی را برای استفاده در هوای گرم یا بارانی ایجاد می‌کند، در حالی که یک گذرگاه زیرزمینی کاملاً مطبوع، امکان دسترسی به تمام قسمت‌های سایت را در هر شرایط جوی فراهم می‌کند.

 

 

در داخل، دفاتر و امکانات مسکونی، گالری ها، فضاهای آموزشی، کتابخانه، موزه و سالن تئاتر و همچنین کارکردهای جانبی، مانند کافه ها و رستوران ها قرار دارند. توزیع عملکردی مختلط فضاها برای تشویق به اشتراک گذاری متقابل ایده ها ایجاد شد. علاوه بر این، کارگاه‌ها و غرفه های صنایع دستی در سطوح پایین‌تر پیش‌بینی شده‌اند تا بازدیدکنندگان بتوانند نگاهی اجمالی به مقیاس‌های مختلف صنایع دستی و ساخت داشته باشند.

در پاسخ به آب و هوای دهلی نو، فضایی سایه‌دار در زیر ساختمان‌ها فراهم شده تا بازدیدکنندگان بتوانند هر ساختمان را کشف کنند. دیوارهای محافظ در جنوب و غرب سایت از منطقه در برابر گرمای خورشید محافظت می کنند، در حالی که نماهای بازتر در شمال و شرق، فضاها را برای نور طبیعی و تهویه باز می کنند. فضاهای بیرونی از جمله میدان ورودی نیز به گونه ای طراحی شده اند که رگ ها را به هم ببافند و یک پارک جدید برای شهر ایجاد کنند. طراحی آنها امکان اجرای غیررسمی، نشستن و بازی را فراهم می کند. علاوه بر این، باغ‌های آشپزخانه، امکان رشد و استفاده از سبزیجات و گیاهان محلی را در محل می‌دهند. هم چنین یک باغ حفاظتی در بالای ساختمان کتابخانه نیز ایجاد شده است.

 

 

CRAB در حال حاضر با مهندسان Webb Yates (وب ییتز) برای ابداع روش‌های پایدار و نوآورانه برای استفاده از کوارتزیت از معدن نزدیک، با اولویت دادن به مواد محلی همکاری می‌کند. همچنین برنامه‌ریزی شده است که از تکنیک‌های صنایع دستی میراثی، از جمله صفحات فلزی سوراخ‌دار برای سایه‌زنی و عناصر سرامیکی لعاب‌داراستفاده شود.

 

 

 

استودیوی CRAB، دفتری که توسط سر پیتر کوک و گاوین روباتام تأسیس شده است، پروژه‌های قابل تشخیص متعددی از جمله دانشکده معماری عابدیان در استرالیا و دپارتمان‌های حقوق و مدیریت مرکزی در وین، اتریش را طراحی کرده است. معمار، پروفسور و نویسنده بریتانیایی، سر پیتر کوک، به عنوان یکی از بنیانگذاران گروه آوانگارد آرشیگرام، شخصیتی محوری در دنیای معماری جهانی بوده است.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

منابع:

www.archdaily.com